fispa

Můj web o všem, co mě zajímá a baví…

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Obyčejná okurková voda umí doslova zázraky.

Obyčejná okurková voda umí doslova zázraky. Hotová je přitom za pár minut

 

Okurková voda osvěží a zároveň utuží vaše zdraví
Okurková voda je nejen příjemným letním osvěžením, ale hlavně pořádným koktejlem vitaminů. Možná budete překvapeni, co voda s okurkami dokáže. Posílí srdce, zlepší stav kostí, detoxikuje tělo a ještě vám pomůže zhubnout.

Okurka je bohatá na flavonoidy, vitamin B1, C a K, mangan, kyselinu pantotenovou, draslík, měď, fosfor a spoustu dalších látek. Okurková šťáva má velmi pozitivní účinky na kvalitu vlasů, mimo jiné kladně působí na funkci ledvin a močového měchýře. Podporuje hubnutí. Díky obsahu vitaminu E osvěžuje pleť. Také ničí bakterie v těle a působí protinádorově. Pít se dá také zázvorová voda, o účincích tohoto nápoje jsme blíže psali zde.

Pozitivní účinky okurkové vody

Jakmile necháte okurku chvíli louhovat ve vodě, začne do ní všechny cenné látky vypouštět a vy si tak budete moci dopřát nápoj plný vitaminů. Kromě toho, že má příjemnou osvěžující chuť, má na lidský organismus i další pozitivní vliv:

Dodá živiny

Ačkoli se to nezdá, i voda ochucená okurkou je plná živin – obsahuje zejména vitaminy A a C a mangan. Je tedy ideálním prostředkem podporujícím naše zdraví.

Posiluje srdce

Okurková voda přispívá ke snížení vysokého krevního tlaku, vaše srdce bude rázem lépe fungovat.

Zlepší trávení

Voda s okurkami také upraví vaše trávení. Přispívá totiž nejen k dobrému zažívání a správnému trávení, ale i vyprazdňování.

Vyživuje svaly

Okurka obsahuje mangan a křemík, které jsou základní výživou svalů. Takže ať už před sebou máte náročný trénink nebo únavný pracovní den, vyzbrojte se okurkovou vodou a vše snáze zvládnete.

Chrání před chronickým onemocněním

Výzkumy dokládají, že okurková voda je účinnou prevencí vzniku diabetes, Alzheimerovy choroby, onemocnění očí a dalších chronických chorob. Okurka navíc obsahuje množství antioxidantů, a tak bojuje proti předčasnému stárnutí.

Zlepšuje stav kostí

V současné době je osteoporóza jedním z nejčastějších onemocnění, které sužuje nejen starší osoby, ale i mladší ročníky a dokonce i děti. Zahajte prevenci včas, a to například pomocí okurkové vody, která napomáhá udržovat zdravé a silné kosti díky vysokému obsahu vitaminu K.

Zdravý mozek

Popíjením okurkové vody zajistíte lepší zdraví i svému mozku. Fisetin, který je v okurce obsažen, má totiž protizánětlivé vlastnosti a přispívá k lepší mozkové činnosti a paměti.

Bojuje proti vzniku rakoviny

Okurka má přímo zázračné složení – obsahuje vysoké množství důležitých vitaminů, minerálů a vlákninu. Navíc je bohatá na lignany a antioxidanty, které zabraňují rozvoji rakovinotvorných procesů v těle a celkově zlepšují funkci imunitního systému.

Detoxikuje tělo

Okurková voda je jedním z nejúčinnějších detoxikačních nápojů, které pomáhají tělu zbavit se nežádoucích toxinů. Ideální je dát si sklenici ochucené vody nalačno ihned po ránu. Stejně blahodárné účinky má i voda s citronem.

Ledvinové kameny

Okurková voda pomáhá vyplavit jedovaté toxiny z těla a je také skvělým pomocníkem při rozpouštění ledvinových kamenů.

Vyživuje pleť

Při popíjení okurkové vody můžete zapomenout na suchou, stresovanou a unavenou pleť. Okurka totiž dokonale zabraňuje dehydrataci a navíc obsahuje vitaminy skupiny B a vitamin K, které vaši pleť doslova rozzáří.

Podporuje hubnutí

Okurka je nejen chuťově vynikající, ale také nízkokalorická a bohatá na vlákninu. Navíc přirozeným způsobem potlačuje chuť k jídlu. Lepšího spojence při hubnutí byste proto jen těžko hledali.

Příprava okurkové vody

Příprava okurkové vody není nijak složitá a připravíte ji skutečně velmi rychle. Stačí si k ruce přichystat pouhé čtyři přísady:

  • 1,5 l neperlivé vody
  • 1 okurka
  • 1,5 kávové lžičky třtinového cukru
  • 1 citron nebo limetku

Jednu polovinu okurky rozmixujte, druhou pak nakrájejte na tenké plátky nebo na nudličky. Zbavte ji jadérek, pokud ale používáte hadovku, odstraňovat je nemusíte, její jadérka jsou jemná a skoro je nepocítíte.

Slupku neloupejte, pod ní je největší množství vitaminů, o které byste přišli. Zalijte rozmixovanou část vodou a přidejte plátky okurky společně s cukrem a šťávou z citronu nebo limetky, podle vlastní chuti můžete dodat například lístky máty. Limonádu podávejte chlazenou

 

 

Převzato z: Styl instory

Comments are closed.