fispa

Můj web o všem, co mě zajímá a baví…

Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Příhoda ze štol, Ladislav Ubl

 

 

Moc už si to nepamatuju, ale bylo to v roce 1978 asi v tuhle skoro podzimní dobu.

Byl jsem rok na vojně a měl první opušťák a rozhodli jsme se jet s kámošem na Velkou Ameriku a užít si to

Napřed jsme se prdli v Mořině, kde byla nádherná hospůdka s udupanou hlínou co by podlahou…bylo tam dost trampů, kytara, pěkná zpívaná, paráda:-)

Pak jsme si dokoupili nějakou tu lahvičku R.U.M. na cestu a doplížili se s menší partou k lomu, nějak slezli potmě dolů a uložili se kousek od Hagenovy štoly ke spaní.

Tehdy to nahoře občas hlídali policajti, byl tam zakázaný vstup, oficiálně…tak jsme lehce dost zpumrdlikovaný chvilku okouněli, pobrukovali si, až někoho napadlo houknout do štoly, jestli by nám něco do placu nezazpíval sám velký Hágen přitom nezapomněl bouchnout do gongu…. No pak jsme porůznu zalehli a začali chrápat….

Počítám tak za hodinu se z chodby ozval pekelný ryk a řev a jak byl člověk picnutej, tak bleskově vystřízlivěl a začali jsme jako malý kluci zdrhat k lanu a chtěli šplhat pryč.

Ale byla to úplná blbost a potmě se nějak nikomu z nás nepovedlo dostat nahoru, tak jsme nakonec zformovali jakýsi šik statečných a postupovali ke štole…nikde nikdo, prostě ani živáčka tam, ale ten řev byl fakt na budku. Byli jsme z toho všichni docela špatný….Tak do dneška netuším, kdo si z nás tu prdel udělal a jestli to prdel nebyla, tak opravdu na Hagena věřím

 

autor: Ladislav Ubl

Comments are closed.